Kadri Veseli zbulon super skandalin e Shpend Ahmetit me LDK-së në Komunën


Tash po luhet super loje politike. Ka hyre ne loje politika e kombinuar me gazetari hulumtuese. Ne dje e kemi publikuar me tjeter dashje videon e intervistes se Kadri Veselit per RTK-ne por me pas kur e kemi degjuar sdi sa here intervisten duke tentuar ta zberthejme shprehjen qe po e perdorin kullerat nPrishtine, kemi zbuluar superskandalin e VV-se dhe LDK-se ne Prishtine.

Ne nuk deshirojme qe tia marrim buken gazetarit te RTK-se keshtu qe me nuk po komentojme bile po shkrujna pa ë-ja.

[transkriptim i pyetjes se gazetarit]
Po flasim tash per Komunen e Prishtines. Si e keni pare bashkepunimin mes Lëvizja VETËVENDOSJE! dhe Lidhja Demokratike e Kosovës ne nivel lokal, duke e ditur se ne te kaluaren jane me 70 apo sdi sa dosje, per te cilat disa herë Vetevendosje i ka eeeee si te themi i ka derguar nepe neper prokurori dhe… po ka mbajt edhe konferenca te veçanta dhe ia ka permendur gjithmone Lidhjes Demokratike te Kosoves dhe kryetarit te saj z.Mustafa?

[transkriptim i pergjigjes nga Kadri Veseli]
A e ke degju ate kengen, tash bukur shume po perdoret nPrishtine, kta kullerat po thojne na bashkoi kenga popullore, ka qene kty, kta i ka bashku na bashkoi, korrupsioni nPrishtine. Cila ato 70 lande, e dime qe nuk ka perfundu pa u kry prej pushtetit te ri komunal. Po vet fakti. te. thojne, npopull thojne dyqin vite mgjan e perngjane e pastaj behen miq.Ky eshte ky koalicioni i tyre i cili duket i çuditshem.

Ja dhe videoja mos besofshi. Veç ngone dy herë:

Kulleri, Kadri Veseli

Tag një kuller që e përdorë shprehjen që Kadri Veseli thotë se po e përdorin kullerat. [transkriptim i pyetjes se gazetarit]Po flasim tash per Komunen e Prishtines. Si e keni pare bashkepunimin mes Lëvizja VETËVENDOSJE! dhe Lidhja Demokratike e Kosovës ne nivel lokal, duke e ditur se ne te kaluaren jane me 70 apo sdi sa dosje, per te cilat disa herë Vetevendosje i ka eeeee si te themi i ka derguar nepe neper prokurori dhe… po ka mbajt edhe konferenca te veçanta dhe ia ka permendur gjithmone Lidhjes Demokratike te Kosoves dhe kryetarit te saj z.Mustafa?[transkriptim i pergjigjes nga Kadri Veseli]A e ke degju ate kengen, tash bukur shume po perdoret nPrishtine, kta kullerat po thojne na bashkoi kenga popullore, ka qene kty, kta i ka bashku na bashkoi, korrupsioni nPrishtine. Cila ato 70 lande, e dime qe nuk ka perfundu pa u kry prej pushtetit te ri komunal. Po vet fakti. te. thojne, npopull thojne dyqin vite mgjan e perngjane e pastaj behen miq.Ky eshte ky koalicioni i tyre i cili duket i çuditshem.

Posted by Kukunews on Donnerstag, 3. August 2017

Fjal t'hallkut

Komento

VOTONI VOTONI VOTONI...
PN PN
1
PN
OH BRE OH BRE
11
OH BRE

Kadri Veseli zbulon super skandalin e Shpend Ahmetit me LDK-së në Komunën

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in