Qa ta bon i joti sta bon kerkush: Ja nga kush u rrah Arbana Xharra


Pas nje seri kercenimesh ish-gazetarja Arbana Xharra eshte sulmuar fiziksht para baneses se saj, 3 dite pasi eshte anetaresuar ne Partine Demokratike te Kosoves te udhebequr nga Kadri Veseli i cili deshiron dhe ka vullnet ta reformoje partine dhe shtetin e Kosoves me nje fillim te ri.

E ky reformim qe ka nisur me Xharren, e cila njihet si gazetarja me e guximshe ne Kosove, duket se i ka penguar te inkriminuarve ne PDK.

Xharra ka hyre ne PDK me idene qe te jete nje nga personat e cila do te jete zeri kritik ndaj tyre andaj edhe u ka penguar atyre.

Me e ashper ishte treguar me ish-shefin e grupit parlamentar te PDK-se, Adem Grabovci per te cilin Xharra ishte treguar shume e ashper duke treguar se i “vije te vjelle nga ai”.

E me tu anetaresuar ne PDK, Xharra eshte bere krahu i djatht i Veselit, liderit largpames dhe te guximshem te PDK-se.

E kjo ka qene nje fakt i majftueshem qe njeriu i dyte ne PDK, para se te vinte Xharra, te inatoset dhe ta beje llaf me djemt e tij azgana.

Dy djemt e guximshem dhe engjullor te Grabovcit me te pare trishtimin ne fytyren e babait te tyre kane vendosur qe ta pyesin se cka ka ngjare?

“Kadria ma ka fut e ka marre Arbanen qe po me vjen me vjell kur pe shoh. Tash as ne liste te PDK-se nuk me shtijne se kisha listat pa te akuzum. Krejt Arbana e ka bo kete sen”, citohet  t’u kete thene Grabovci te bijve.

Me te degjuar kete storje, djemt e tij kryelarte kane marre hov dhe e kane sulmuar Xharren pasi ajo ka bere tradhti pasi partine qe e ka krijuar babai i tyre nuk mund ta marrin parashutistat.

Sipas tyre kjo qe ka bere Arbana eshte nje tradheti  e paster dhe nje thike pas shpine qe njellos sakrificen e Fondit Vendlindja Therret.

Fjal t'hallkut

Komento

VOTONI VOTONI VOTONI...
PN PN
116
PN
OH BRE OH BRE
341
OH BRE

Qa ta bon i joti sta bon kerkush: Ja nga kush u rrah Arbana Xharra

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in