fbpx

Biden në inagurimin si president, falendëron Albin Kurtin: Pa ty, krejt kjo do të ishte një ëndërr


Presidenti i inaguruar i Shteteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, ka mbajtur fjalim e tij të parë si President, dhe në pjesën e dytë të fjalimit, menëjhrë pas shpjegimit të sigurimeve shëndetësore, ka vendosur që ti drejtohet me një mesazh falendërimi personit kryesor që ia siguroi fitoren, liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. 

“Ju mund të thoni se jam një ëndërrimtarë, por nuk jam i vetmi. Krejt kjo ëndërr nuk do të ishte bërë e mundur pa ëndërrimtarin e demokracisë, Albin Kurtin, i cili luajti rol kryesor dhe determinues në fitoren time. Albin, pa ty kjo sdo të ishte e mundur”, ka thënë Biden duke ngjallur duatroktije frentike në krejt ëashington DC. 

Biden ka thënë se përkundër votes masive të komunitetit afro-amerikan, votimi super masiv i shqiptarëve në Amerikë, ia ka siguruar fitoren bindëse. “Vota e shqiptarit, është votë e fortë, sepse ta kujton gjithmonë, dhe ski qare pa ja kthy naj shpërblim’, ka thënë Biden, me buzagaz normal me shumë respekt për shqiptarët, neve popullin nr:1 në botë. 

Më pas Biden ka folur për disa gjëra në Amerikë, dhe ne e kemi ndalur transmetimin. Me duket se ende vazhdon ceremonia, nuk e dijmë sigurt, kqyrne në portale tjera./kukunews.net


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg

0 Comments

Your email address will not be published.