fbpx

Diaspora nominohet për çmimin Nobel për paqe – pas aktit heroik në Zgjedhje


Diaspora kosovare që është mjaft e njohur nëpër gjithë botën për aktivitetin e saj patriotik ndaj Kosovës, duke i çuditur krerët më të mëdhenj të botës si presidentin amerikan Joe Biden, kancelaren gjermane Angela Merkel e presidentin francez Emanuel Macron, ka arritur edhe një sukses kohëve të fundit. 

Vendimi i tyre që në mënyrë masive të marrin pjesë në Zgjedhjet e Parakoshme në Kosovë, duke votuar për ndryshimin e Alpin Krutit dhe Vjollca Osmanajt, ka çuditur edhe Akademinë Suedeze, e cila ndanë cmimet “Nobel” për kategori të ndryshme. 

Në një njoftim zyrtarë të Akademisë Suedeze të Shkencave thuhet se në mënyrë unanime është marrë vendim që diaspora kosovare të nominohet për çmimin “Nobel” për paqe, pasi me veprimin e tyre heroik, duke votuar në Zgjedhjet e Parakoshme në Kosovë, kanë ndalur një luftë civile dhe në këtë mënyrë kanë ndërtuar paqen që do te vazhdojë në gjithë Evropën dhe Botën. 


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg

17 Comments

Your email address will not be published.

  1. Где смотреть Евро-2020? По каким каналам можно посмотреть матчи Евро-2021?
    Полная информация на сайте
    https://cerrajerosrivasvaciamadrid.site/2021/17-smotret-evro-2021-za-1-dollar/?gclid=CjwKCAjwqvyFBhB7EiwAER786ezmootpFhTBX59m8vwoKFlqwchzirCyyUxmoq9FZy_7Akk8AgpxTxoCoysQAvD_BwE

    Простейшие варианты где можно смотреть Евро-2020 бесплатно или за 1 доллар в месяц в качестве HD.