Donika Kadaj-Bujupi: Mes protestës dhe pushimit zgjedh…


Ish deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Donika Kadaj-Bujupi e cila së fundmi ka aderuar në Lëvizjen Vetëvendosje, ka bërë të ditur se protesta e organizuar nga ish-lideri i saj do të dështojë pasi aty mungon shpirti i saj protestues.

“Unë gjithmonë në protestat e opozitës kam pasur zërin tim, që ka qenë më i forti dhe më i fuqishmi dhe kjo protesta kinse opozitare nuk ka kuptim pa pjesmarrjen time”, ka thënë Kadaj-Bujupi.

donki2

Ajo ka pohuar se po i dhemb shpirti që të jetë në protest ku do të thoshte edhe thënien e njohur “Isë e Hashim a po ju vjen marre” ose “Nëse dikush ka shpirt për të shitur, Ne nuk kemi tokë për të falur” por ja që kalimi në VV nuk ia mundëson këtë gjë.

“Dua shumë të jem aty dhe ti drejtohem mases para Ramushit dhe Fatmirit e besa edhe bacës Jakup po në VV thonë se kjo protestë është e tradhëtarëve”, ka shkruar Kadaj-Bujupio.

doki3


Donika Kadaj-Bujupi: Mes protestës dhe pushimit zgjedh…

log in

reset password

Back to
log in