fbpx

Dorëzat e Sanders janë në fakt qorapa t’leshta të marume nga një gjyshe shqiptare


Lidhjet shqiptaro-amerikane edhe nëse vendos të mos merresh aspak me to, ato dalin në shesh. Pas presidentit Biden, që publikisht falendëroj Albin Kurtin për fitoren e tij në Amerikë, lidhjes familjare mes Kamala Harris dhe Harry Bajraktarit, edhe një fakt tjetër shqiptar del në pah, nga ceremonia e inagurimit të Joe Biden si President i SHBA-së. 

Bëhet fjalë për Bernie Sanders, njeriu që për paaak, qe sdi sa herë, nuk po mundet me u bo president amërikan. Fotografia e tij u bë e famshme, pasi shihet duke qendruar kemben mbi kembe dhe me duar ta palosura e në duar ka të veshta, në Amerikë, po thojnë dorëza. 

Ekipi jonë ka hulumtuar mbi ngjarjen, menjeherë me ti parë ato “dorëza”. Fillimisht ne kemi ardhur në përfundim se ato nuk janë dorëza, por janë qorape të leshta. Duke u nisur nga fakti që vetëm nënat/ gjyshet shqiptare dijnë me maru qorape të leshta, atëherë ne dyshuam se mos vallë ishin qorapat e Sanders të marume nga duart e arta të ndonjë gjyshe shqiptare që ruan traditën. Apo ndoshta i ka maru ndonjë zonjë në Kosovë dhe dikush ia ka quar në Amerikë? Por nëse është kështu, kush është personi? 

Shumë pyetje u ngritën por më pas erdhi përgjigja. Një grua në Missisipi na u lajmërua duke thënë se ka informata. 

“Jam Xhenina Delhi shqiptaro-amerikane në Missipi dhe dëgjova që jeni duke u marrë me qorapet e Berni Sanders dhe du me ju kallxu që ato i ka maru gjyshja jeme Xhemile Deliu, e cila ka migruar në Amerikë para 80  viteve. Tash i ka 99 vjec:”, na kishte shkruar Xhenina. 

Xhenina na ka premtuar një intervistë me Xhemilen, dhe ka sqaruar se mbiemri Delhi është një përmirësim i mbiemrin Deliu, por pse është ndryshuar, mbetet të na sqaroj më vonë. 

Ja si marohen qorapat e Bernie Sanders:


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg

21 Comments

Your email address will not be published.

 1. I was recommended this website by my cousin. I’m not sure whether
  this post is written by him as nobody else know such
  detailed about my trouble. You are incredible! Thanks!

  Feel free to visit my blog :: Madonna

 2. Unquestionably imagine that which you stated. Your favorite justification appeared to be at the net the easiest thing to have in mind of.
  I say to you, I definitely get irked even as people consider worries that they just do not understand about.
  You managed to hit the nail upon the top and outlined out the whole thing without having side-effects ,
  other people can take a signal. Will probably be again to get
  more. Thank you

  Feel free to visit my blog post – บาคาร่า99

 3. I do consider all the concepts you have offered for your post.
  They’re really convincing and will certainly work.
  Still, the posts are too quick for newbies. Could you please
  prolong them a little from next time? Thank you for the post.

  My web page :: Oliva

 4. Right here is the right website for anybody who wishes to understand
  this topic. You understand so much its almost tough to argue with you (not that I personally will need to…HaHa).
  You certainly put a fresh spin on a subject that’s been discussed for decades.
  Great stuff, just great!

  Feel free to surf to my web-site Shay

 5. best online dating sites
  [url=”http://onlinedatingtwo.com/?”]crossdressers dating guys[/url]