Eliza Hoxha sjellë dy balada për Veselin: oooo baby ti po shkon, që te mos kthehesh më, të humbur më le


“Endërat morën fund dhe çdo shpres u tret, as fjalet nuk kan forc qetësia flet vet”, nisë kënga mjaft prekëse e deputetës, këngëtares së PDK-,së Eliza Hoxha, kushtuar kryetarit të partisë, Kadri Veselit, i cili ka marrë një ftesë nga Gjykata Speciale. Disa minuta pasi kolegu i saj, Migjen Kelmendi publikoi këngët e tija për Veselin, Eliza Hoxha ka bërë një goditje melankolike duke publikuar këngët “Ti po shkon” dhe një tjetër të cilën e gjeni më poshtë. 


https://www.youtube.com/watch?time_continue=232&v=b0Hq_9ImiYk

Ja dhe teksti: 

Endërat morën fund dhe çdo shpresë u tret
 as fjalet nuk kan forcë, qetsia flet vet
ty me nuk te kam, krejt e vetme jam, ti me le 
nuk mund te kuptoi pse çdo gje mer fund ktu
une krejt qa mund te bej esht te ndjek hapat tu 
ikur ne largsi, shum larg tash je ti, smund tbesoi

REF:
oo baby ti po shkon 
qe te mos kthehesh më, të humbur më le
oo baby ti po shkon 
une smund te bej asgje. 

Si nuk te vjen keq per fushaten qe lam pas 
te kerkoi e nuk te gjej kot emrin ta therras 
se ma nuk te kam krejt e vetme jam ti me le.

Njashtu sikurse Migjen Kelmendi https://kukunews.net/migjen-kelmendi-i-kushton-kenge-ikonike-veselit-mendoja-se-cdo-gje-merr-fund-pa-ty/
edhe Eliza ka bërë një këngë të dytë për këtë ngjarje tragjike, në rast se zgjedhja e parë nuk i pëlqen Veselit. Kënga e dytë titullohet “Kthehu…”

https://www.youtube.com/watch?v=J1hjSjUp-1M

E kërkoj fytyren tënde,

Ta shoh ne mbledhje mu si kur atëhere!

I kërkoj Gjykates Speciale

ta kem afër veç edhe njëhere!

I kerkoj unë planet e shkruara,

t’më përjellin si dikur nga pas!

E kërkoj dhe fuqinë tënde,

T’ma nenshkruj nje projekt ne çdo qast!

Ref:

Kthema prapë Kadri Veselin 

Kthema ashtu si dikur nga pas

Kthema prapë veç edhe njëherë ti mua lumturinë,

s’do ta le me kurrë.

Kërkoj që koha të ec prapa,

të shkojmel edhe njëhere tek votimi n2015

Të fillojme prapë nga e para,

të vërtetën ta bëjme këtë fantazi!

Ref:

Kthema prapë Kadri Veselin 

Kthema ashtu sii dikur nga pas

Kthema prapë veç edhe njëherë ti mua lumturinë,

s’do ta le me kurrë.


Eliza Hoxha sjellë dy balada për Veselin: oooo baby ti po shkon, që te mos kthehesh më, të humbur më le

log in

reset password

Back to
log in