fbpx

Kukunews

The first satirical online media in the Albanian language

Gruaja afgane në kampin e Kosovës lind binjakë – prindërit ia lëjnë emrin Albin dhe Vjosa

2 min read

Albin dhe Vjosa el Hafra janë dy banorët më të ri në kampin e refugjatëve agfan në Kosovë, të vendosur afër kampit Bondsteel në Ferizaj. Pse çifti afgan ia la fëmijëve emrat e kryeministrit Albin Kurti dhe Presidentes Vjosa Osmani?

Një përkthyese afgane që kishte punuar mbi 15 vite me ushtrinë amerikane në Afganistan e cila ishte shtatëzënë në muajin e fundit të shtatëzanisë para se te evakuohej nga Kabuli për në Kosovë, ka lindur me sukses jo një por dy fëmijë, bineq ose binjak.

Lindja ka ndodhur në spitalin e improvizuar për refugjatët afghan në kampin e Bondsteeli në Ferizaj. Dy bebet të gjinisë mashkull dhe femër, kanë lindur të shëndoshë si molla përkundër stresit dhe frikës së madhe të nënës së tyre gjatë javëve të fundit. 

Por ajo që e bënë të veçantë këtë lindje është vendimi që prindërit e sidomo babai i cili eshte edhe mjek, kanë marrë për emrat e tyre. Në shenjë nderimi për mikëpritjen kosovare, dhe sidomos të dy liderëve të vendit, kryeministrit dhe Presidentes, bebet janë quajtur Albin El Hafra dhe Vjosa El Hafra.

Babai me njerin nga binjaket e saj, me saktesisht Vjosa el Hafra

“Falë mikrëpritjes suaj bebet tona lindën në një vend të sigurt. Ndryshe nuk do të kishin mbijetuar. Dua ti nderojë këta njerëz me këta emra”, citohet të ketë thënë çifti afgan.

Raporton Radio Afganistani i Lirë.

Çifti shpreson se kryeministri Kurti dhe Presidentja Osmani do t’i vizitojnë së shpejti. 

“Unë kisha pas qef qw Albini me u bo kumar, ose me ardh ne syneti gjithqysh”, ka thënë ai duke qeshur.

Nena e dy binjakeve duke e ushqyer Albin El Hafra dhe shoqja e saj në kamp me Vjosa El Hafran ♥

Comments

comments

44 thoughts on “Gruaja afgane në kampin e Kosovës lind binjakë – prindërit ia lëjnë emrin Albin dhe Vjosa

 1. Pingback: Zaki lawsuit
 2. Pingback: Dark0de Market
 3. Pingback: relx
 4. Pingback: bettilt giris
 5. Pingback: betflik
 6. Pingback: kardinal stick
 7. Pingback: หมวกไฟ
 8. Pingback: gclub
 9. Pingback: trusted cvv shop
 10. Pingback: betflix68
 11. Pingback: sbo
 12. Pingback: kennected reviews
 13. Pingback: Netflix bez VPN
 14. Pingback: Netflix
 15. Pingback: useful link
 16. Pingback: projectio
 17. Pingback: psy online
 18. Pingback: uels ukrain
 19. Pingback: Godrej Splendour
 20. Pingback: Shkala tonov
 21. Pingback: 3NOZC44
 22. Pingback: 01211
 23. Pingback: Psychologists
 24. Pingback: sbo
 25. Pingback: psy
 26. Pingback: bit.ly

Comments are closed.