fbpx

IKSHPK: 181 të shëruar, 301 raste të reja pa llogaritur tubimet e Sami Lushtakut


Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 2.325 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, sidomos nga qytetet ku janë bërë tubimet e organizuara nga Sami Lushtaku, prej të cilëve rezultojnë 301 raste pozitive.

https://www.change.org/SamiBabaNaliTubimet

Të nderuar qytetarë,

Duke pasur parasysh vlerësimin e situatës aktuale epidemiologjike me COVID -19, këtë muaj është raportuar numër më i madh të rasteve pozitive dhe vdekjeve.  Mjekët të stërngakuar në spitale po luftojnë kundër këtij virusi tinzar e shkatrrimtar me tërë fuqinë e tyre profesionale e njerëzore.

Numri i rasteve pozitive vazhdon të jetë i lartë dhe brengosë si pasojë e drejtëpërdrejtë e neglizhimit të masave. Andaj nenshkruaje peticionin e nisur nga Kukunews që të ndalet Samia me tubime. 

https://www.change.org/SamiBabaNaliTubimet

Qytetarë të nderuar!

Ju lutemi për kujdes të shtuar! 

Që të shmangni shkaqet dhe pasojat e infeksionit:

Respektoni masat kufizuese për grumbullimet dhe tubimet publike!

Mbuloni gojën dhe hundën me maskë!

Mbani higjienën!

Respektoni distancën!

Mos iu besoni premtimeve të politkanëve.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës
https://kukunews.net/mijera-qytetare-pajtohen-se-samia-asht-ma-i-forti-ne-skenderaj-vec-me-kusht-qe-samia-ti-ndaloje-tubimet/?fbclid=IwAR1CezmFw2Ry5tuP4ZD-0glGZqm5CByoC-gd2VizPTMiPOol5mv-MHVkb5E 


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg

0 Comments

Your email address will not be published.