fbpx

IKSHPK: 181 të shëruar, 301 raste të reja pa llogaritur tubimet e Sami Lushtakut


Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 2.325 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, sidomos nga qytetet ku janë bërë tubimet e organizuara nga Sami Lushtaku, prej të cilëve rezultojnë 301 raste pozitive.

https://www.change.org/SamiBabaNaliTubimet

Të nderuar qytetarë,

Duke pasur parasysh vlerësimin e situatës aktuale epidemiologjike me COVID -19, këtë muaj është raportuar numër më i madh të rasteve pozitive dhe vdekjeve.  Mjekët të stërngakuar në spitale po luftojnë kundër këtij virusi tinzar e shkatrrimtar me tërë fuqinë e tyre profesionale e njerëzore.

Numri i rasteve pozitive vazhdon të jetë i lartë dhe brengosë si pasojë e drejtëpërdrejtë e neglizhimit të masave. Andaj nenshkruaje peticionin e nisur nga Kukunews që të ndalet Samia me tubime. 

https://www.change.org/SamiBabaNaliTubimet

Qytetarë të nderuar!

Ju lutemi për kujdes të shtuar! 

Që të shmangni shkaqet dhe pasojat e infeksionit:

Respektoni masat kufizuese për grumbullimet dhe tubimet publike!

Mbuloni gojën dhe hundën me maskë!

Mbani higjienën!

Respektoni distancën!

Mos iu besoni premtimeve të politkanëve.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës
https://kukunews.net/mijera-qytetare-pajtohen-se-samia-asht-ma-i-forti-ne-skenderaj-vec-me-kusht-qe-samia-ti-ndaloje-tubimet/?fbclid=IwAR1CezmFw2Ry5tuP4ZD-0glGZqm5CByoC-gd2VizPTMiPOol5mv-MHVkb5E 


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg

28 Comments

Your email address will not be published.

 1. Hi there, You have done an incredible job.
  I’ll certainly digg it and personally recommend to my friends.
  I am confident they’ll be benefited from this site.

  Also visit my website; Lorraine

 2. Todаy, I went too thee beach front with my children. I found a
  sеa sһell and gaνe it to my 4 year old daughter and sаіd “You can hear the ocean if you put this to your ear.” Shе pⅼaced the
  shell to hеr eаr and screamed. There wass a hermit crab inside and it pinched her ear.
  Shе never wants to go back! LoL I know this is totally
  οff tⲟpic but I had to tеll someone!

  Here is my page; Sablon kaos

 3. With havin so much written content do you ever run into any problems of
  plagorism or copyright violation? My website has a lot of exclusive
  content I’ve either written myself or outsourced but it appears a lot of it is popping it up all over the
  web without my agreement. Do you know any ways to help prevent content from being ripped off?
  I’d certainly appreciate it.

  My page … Devin

 4. Superb post but I was wondering if you could write a litte more on this topic?
  I’d be very thankful if you could elaborate a little bit further.
  Bless you!

  my web site; Alfonzo

 5. adult ads
  [url=”http://onlinedatingtwo.com/?”]free online dating sites [/url]

 6. best free dating site for serious relationships
  [url=”http://datingsitesover.com/?”]ryan paevey dating[/url]