Kurteshi ia kthen Thaçit: Ti je fajtor që zemren ma ke thy


Presidenti i Kosovës, Hirësia e Tij, Hashim Thaçi, me mendjen tek një Akademi Përkujtimore,  ka luajtur goxha koqe me anëtarët e Komisionit Hetimor Parlamentar për “Gylenistët”, teksa në një moment shkaktoi të qeshura në mesin e anëtarëve dhe ekspertëve ligjor që ishin prezentë në Komision.

Thaçi, teksa po bëhej gati të luante koqen e radhës, u prek pak nga deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje dhe anëtari i këtij Komisioni, Sami Kurteshi, pasi ai ia kujtoj një lidhje të dështuar së bashku,

“Unë nuk kam kurrfarë problemi me ty. Unë të dua dhe ti e di”, i ka thënë Thaçi, Kurteshit dhe kjo përgjigje e tij ka shkaktuar të qeshura në Komision.

Ndersa Kurteshi ia ka kenduar nje kenge:

Ti je fajtor që zemrën ma ke thy

Zemrën ma ke thy, oh zemrën ma ke thy

Zemër, oh zemër

Pse ti tash po qan për dikon që të ka lon?

Baby, thought you loved me crazy

Thought you loved me crazy, po ti m’dole shumë fake

A t’kujtohet? M’the: “Beso! Beso!”

Une t’besova ty, m’the: “Beso! Beso!”

Qysh me t’besu ty?

Harrove ti, harrove ti

Harrove ti se ça kena pas na t’dy

Harrove ti, harrove ti

Harrove ti që unë mirë jam

Ça ki ti ma shumë se unë? Ça ki ma shumë se unë?

Unë kam dashni e ti rrena shumë

Ça ki ti ma shumë se unë? Ça ki ma shumë se unë?

Ki mu ni vetë se ti pa mu more fund

Ti je fajtor që zemrën ma ke thy

Zemrën ma ke thy, oh zemrën ma ke thy

Le le le le le

Se tash po vjen era dashni e re

Unë ta bona, le le le le le


Kurteshi ia kthen Thaçit: Ti je fajtor që zemren ma ke thy

log in

reset password

Back to
log in