fbpx

Kurti deklaron vetëm 500 euro n’bankë, por 5 milion euro si vlerë e mençurisë


Kryeministri Albin Kurti ka deklaruar pasurinë e tij. Normalisht siç pritet nga një njeri i ditur dhe i menqur, ai nuk është i fokusuar shumë pas parave.

Normaloisht ka deklaruar të ketë vetëm 500 euro kesh në bankë, edhe ato që i kanë qellu ka fillimi i muajit kur edhe ka plotësuar formularin sepse pas datës 10 të secilit muaj, Kurtit i mbetën vetëm 20-30 euro në xhirollogari.

Por është një pasuri që nuk mund ta blejë askush. Duke qenë modest, Kurti ka vendosur që të vlerësojë mençurinë e tij, me një cmim modest, prej 5 milion eurove.

Zyra e Kryeministrit ka thënë se ky çmim është një çmim paushall modest.


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg