Ministri bënë vetëvrasje pasi ekipi i tij merr gollë në Ligën e Kampionëve


Një ngjarje tepër e tmerrshme ka ndodhur sonte teksa po zhvillohet loja mes Real Madridit dhe Bayern Munchen në kuadër të Ligës së Kampionëve. Ndeshja e cila është jashtëzakonisht interesante për ata njerëz që kqyrin futboll e që zakonisht kanë pak men në kry, ka një fund tragjik në Kosovë.

Një ministër i Qeverisë Haraidnaj ka kryer vetvrasje duke hëngër 300 gram kikirika të cilët i kanë mbetur në fyt pasi ekipi i tij i zemrës ka marrë një golë nga rivali i tij në ndeshjen që po zhvillohet diku në një stadium evropian.

Sipas të dhënave të para besohet se ministri fillimisht ishte nervozuar shumë kur ekipi i tij kishte marrë gollë duke thënë “nanen ja qifshi prej që e kom ble televizorin 3D asnjë gollë se dhat” dhe më pas ka thënë “oj ti gru birmi qata kikirika se du me lujtun”.

Pas kësaj, sipas raportimeve të para besohet se ministri ka ngrënë kikirikat me kese dhe ata i kanë mbetur në fyt dhe kësisoj ka kryer vetëvrasje e cila sipas autopsisë së parë besohet të jetë një nga vetvrasjet më maestrale viteve të fundit.

Identiteti i ministrit ende nuk është bërë me dije pasi këtë e kanë kërkuar familjarët e tij. As kryeministri Ramush Haradinaj besohet se sikurse për rastin e arrestimit të gylenistëve që nuk e ka ditë, as për këtë rast spo e din se cili ministër i ka bërë vetvrasje.

Lajmi në zhvillim….


Ministri bënë vetëvrasje pasi ekipi i tij merr gollë në Ligën e Kampionëve

log in

reset password

Back to
log in