fbpx

Nuk kishte me çka ta shuante zjarrin, por nuk dorëzohet: Ushtari i FSK-së e nalë zjarrin në formë kreative


Zjarri që kishte marrë përmasa katastrofike shumë afër tunelit të Kalimashit, arritjes më të madhe historike të shqiptarëve andej dhe këtej kufirit, është lokalizuar tashmë, dhe kjo është arritur falë ndërhyrjes madhështore të ushtarëve të Forcës së Sigurisë së Kosovës. 

Kjo është bërë e ditur edhe nga vet minsistri i Zjarreve në Shqipëri i cili edhe ka falendëruar ushtarët kosovar për punën e tyre të palodhshme. Por një histori e ndodhur mbrëmë nga një ushtar i FSK-së po bënë bujë në internet. Bëhet fjalë për një ushtar nga rajoni i Drenicës, i cili gjatë shuarjes së zjarreve kishte humbur kacinë me të cilën e shuante zjarrin dhe për disa momente kishte mbetur pa asgjë në duar që të shuante zjarrin. Por ushtari nuk u dorëzua dhe shumë shpejt ai gjeti një zgjidhje kreative. Ai piu 2 litra ujë përnjëherë dhe më pas shkoi tek një vatër zjarri dhe filloi të urinonte. Shurra e tij ndikoi që vatra e cila ishte shumë afër hyrjes së tunelit të shuhej dhe kësisoj u shpëtua edhe djegia e tunelit të Kalimashit. Respekt. 


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg