Opozita falëndëron me fishekzjarre policinë, tha Ymeri: qytetarët ishin të mrekullueshëm


Aktivistët e Opozitës, për tu treguar falënderues, ndaj policisë së Kosovës, kanë hedhur fishekëzjarre që kryesisht nuk kanë shpërhtyer gjatë festive të fundvitit.

Ky veprim ka ardhur pas ankesave të Policisë së Kosovës për përdorim dhune nga manifestuesit.

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visaar Ymeri, ka përgënjeshtruar zërat se manifestimi i opozitës në Kosovë ka qenë i dhunshëm dhe ka theksuar se duhet kuptuar qytetarët që hodhën koktej molotovi.

 

“Ne e dimë shumë mirë se kjo qeveri është kundër Republikës dhe qytetarët janë të hidhëruar, pork jo duhet kuptuar dhe natyrisht ata ishin të mrëkullueshëm”, tha Ymeri.

Policia e Kosovës ka reagua kundër opozitës duke thënë se ata përdorën dhunë. Por, kjo sipas të gjitha gjasave, ka qenë vetëm një keqkuptim.


Opozita falëndëron me fishekzjarre policinë, tha Ymeri: qytetarët ishin të mrekullueshëm

log in

reset password

Back to
log in