fbpx

Para votimit të Presidentes, Kurti fut në rend dite Ligjin për Koqelujtje me Popull


LAJM NE ZHVILLIM

Edhe pse hoqi dorë nga Ligji për Zgjedhje që do t’ua lejonte diasporës votimin nëpër Ambasadat përkatëse në shtetet e tyre, dhe tashmë pritet që të mbahet vetëm seanca për votimin e Presidentes Vjosa Osmani, vjen një surprizë nga kryeministri Albin Kurti. 

Ai ka propozuar që para votimit të Presidentes të futet në rend dite, miratimi i Ligjit për Koqelujtje, që ia lejon vetëm atij që të luaj koqe duke ua ndaluar të gjithëve të tjervë luajtjen e koqes për çkado.

Kjo pritet që të shkaktojë një krizë të re politike, pasi partitë opozitare nuk do ta votojnë një Ligj që ua ndalon atyre të luajn koqe me popullin. Nga momenti në moment pritet reagimi i partive opozitare. 


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg