fbpx

Kukunews

The first satirical online media in the Albanian language

Porosia e fundit e shacit në spitalin e Cyrihut: Kërkon TV në dhomë, t’i shoh xhirimet e dasmes

2 min read

“Äh jetzt, auch mit dem Tod, gehen Sie ohne Sorgen. Dies ëar meine letzte Bitte. Dankeschön”, citohet të ketë thënë gruaja shqiptare, para se t’jap shpirt.

Një grua rreth 45 vjeçare nga një qytet i Kosovës (që nuk është bërë publik nga shteti zvicerian) por që jeton dhe banon në një qytet afër Cyrihut, nuk ka mundur t’i bëjë ballë virusit COVID dhe ka vdekur brenda dhomës ku ishte hospitalizuar. 

Në momentet e fundit të saja me jetën, ajo ka pasur një kërkesë specifike për doktorët dhe stafin mjeksor. 

“Ajo edhe pse ishte me bocë të oksigjenit, kërkoi që të vendosnim një televizor në dhomë. Ne njëherë nuk e kuptonim pse, por më vonë ajo vetëm lëshonte disa zëra: Hochzeit, Hochzeit. Por ne nuk e kuptonim”, rrëfehet mjekja kujdestare. 

Sipas saj, tek kur është konsultuar familja e saj, është kuptuar se bëhet fjalë për dasmën e djalit të pacientës e cila ishte mbajtur me 20 gusht në Kosovë. 

“Pas disa minutave ajo e tha edhe vet: du gibst mir die Hochzeit im Fernsehen. Ne meqënse ishte dëshira e saj e fundit para se të vdiste, ia mundësuam këtë dëshirë. Ajo më vonë e ka shikuar xhirimin e dasmës që ka zgjatë diku 2 orë dhe menjeherë ka vdekur”, ka thënë mjekja zviceriane. 

“Äh jetzt, auch mit dem Tod, gehen Sie ohne Sorgen. Dies ëar meine letzte Bitte. Dankeschön”, citohet të ketë thënë gruaja shqiptare.

Comments

comments

50 thoughts on “Porosia e fundit e shacit në spitalin e Cyrihut: Kërkon TV në dhomë, t’i shoh xhirimet e dasmes

 1. Pingback: kardinal stick
 2. Pingback: relx
 3. Pingback: สล็อต
 4. Pingback: unco.s375.xrea.com
 5. Pingback: dumps shops
 6. Pingback: köpa tramadol
 7. Pingback: Esport
 8. Pingback: darkfox market url
 9. Pingback: betflix68
 10. Pingback: pgslot99th
 11. Pingback: Netflix bez VPN
 12. Pingback: Netflix
 13. Pingback: projectio
 14. Pingback: psy online
 15. Pingback: uels ukrain
 16. Pingback: do-posle-psihologa
 17. Pingback: qQ8KZZE6
 18. Pingback: D6tuzANh
 19. Pingback: SHKALA TONOV
 20. Pingback: chelovek-iz-90-h
 21. Pingback: 3Hk12Bl
 22. Pingback: 3NOZC44
 23. Pingback: 01211
 24. Pingback: tor-lyubov-i-grom
 25. Pingback: film-tor-2022
 26. Pingback: hd-tor-2022
 27. Pingback: hdorg2.ru
 28. Pingback: Psikholog
 29. Pingback: netstate.ru
 30. Pingback: Link
 31. Pingback: psy
 32. Pingback: bit.ly

Comments are closed.