fbpx

Kukunews

The first satirical online media in the Albanian language

Presidentja për mediat zviceriane komenton ndarjen mes Loredanes dhe Mozzikut: Në Kosovë çifti ishte i lumtur, por në Zvicër…

1 min read

Presidentja e Kosovës, Shkëlqësia e Saj, Vjosa Osmani ka dhënë një intervistë tjetër për revistën Blick Shoëbiz ku ka folur për shumë yje shqiptare të famshëm në Zvicër. Një ndër këta emra kanë qenë padyshim edhe dyshja Loredana dhe Mozzik të cilët përfundimisht i dhanë fund lidhjes së tyre, para nja dy-tri jave. 

“Natyrisht që të thyhet zemra kur i sheh dy shpirta të dashuruar teksa mundohen me çdo kusht ta mbrojnë lidhjen e tyre, por jeta është e tillë”, ka thënë presidentja. 

Më pas ajo është pyetur se a ndihet me faj që nuk ka reaguar e as ndërhyrë si presidente për të ruajtur lidhjen e tyre. 

“Ju po flisni për diasporë. Loredana dhe Mozzik janë qytetar të Zvicres dhe nëse dikush do të duhej të angazhohej është presidenti juaj. Kur ishin ata në Kosovë, kishin një lidhje fenmenale, por sapo erdhën në Zvicër lidhja u acarua”, ka thënë presidentja, duke ia paluar atij gazetarit tendencioz të shoëbizit në Blick. 

Por provokimet i ka vazhduar. Në fund e ka pyetur edhe për atë se kujt i takon fëmija, por ajo ska deklauar, duke mos dashur të hyjë fellit. 

Comments

comments

8 thoughts on “Presidentja për mediat zviceriane komenton ndarjen mes Loredanes dhe Mozzikut: Në Kosovë çifti ishte i lumtur, por në Zvicër…

  1. Pingback: kardinal stick
  2. Pingback: DARK0DE
  3. Pingback: relx

Comments are closed.