Sami Lushtaku aderon në Vetëvendosje


I prekur jashtëzakonisht thellë prej faktit që deputeti dhe personalitet i ngritur në Lëvizjen Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka lexuar një letër të shkruar nga ai, kryetari I burgosur i Skenderajt ka vendosur që aderojë në Vetëvendosje.

:Kur më tha një koelg këtu në burg osht ka ta lexon Glauki letrën tane në Kuvend, niher për bes nuk i besova se nuk i besoj as djali i Adem Jasharit me kon, ama kur e niva me vesh të mi, për një moment e ndjeva vetën se i përkas Vetëvendosjes dhe frymës së tyre:, ka thënë Lushtaku për portalin :Burguonline.net:.

https://www.youtube.com/watch?v=UIq_iT17dOI

Konjufca ia ka dridhur tokën deputetëve të PDK-së kur ua ka lexuar këtë letër të fshehur. E Lushtaku ka kundërshtuar Lushtakun tjetër, Nuredinin për sjellje anti-shqiptare kur i shkoi te foltorja ku lexonte Glauk Konjufca.

Një kontribut të madh, e kanë dhënë edhe paret, si eurot dhe dollaret. Lobimi i tyre intensiv në Ambasada dhe në EULEX, për një kohë të gjatë, i ka dhënë frytet e duhura, ose të pritura, të tyre.


Sami Lushtaku aderon në Vetëvendosje

log in

reset password

Back to
log in