fbpx

Kukunews

The first satirical online media in the Albanian language

Shoqata e Pensionistëve i kërkon falje Qeverisë për gjestin te 1 Tetori: Disa anëtarë të papërgjegjshëm deshën të shkaktojnë puç

2 min read

Sjellja aspak e hijshme e shumë pensionistëve kosovar të cilët para disa ditësh kur Qeveria sa filloj me dhon vaksina për krejt pensionistët, dhe shumë anëtarë u vërsulën drejt hyrjes së sallës 1 tetori,duke shkaktuar një tollovi të madhe dhe dyndje të qytetarëve pensionsita, me qëllim që t’i qitet zani i zi Qeverisë Kurti 2. 

Por Zyra për KundërZbulim në Kuadër të Zyrës së Kryeministrit Albin Kurti, ka arritur menjëherë të dekonspiroj këtë tollovi duke zbuluar se nuk ishte lëshim i ministrisë së Shëndetësisë dhe ministrit Arben Vitia, por se ka egzistuar një plan sekret i disa pensionistëve të partive tjera që të bëhet puç politik ndaj Qeverisë. 

Për këtë arsye, ka hulumtuar edhe Shoqata e Pensionistëve të Kosovës, e cila më pas ka dalë me një kërkim falje ndaj Qeverisë Kurti 2, pasi siç thuhet në komunikatën e tyre, një grup i pensionistëve nga vende të ndryshme të Kosovës, me qëlim të destabilizimin e Kosovës, janë vërsulur drjet hyrjes së Sallës 1 Tetori, duke shkaktuar dyndje dhe mungesë rendi. 

“Një grup i organizuar siç ka gjetur me vigjilencë Zyra e Kryeministrit me qëllim që të krijojnë një puç kundër Albin Kurtit dhe Arben Vitias, kanë cytur të tjerë pensionistë që të mos mbajnë rend dhe kësisioj të krijojnë tollovi dhe dyndje tek hyrja. Më pas grupi i organizuar përmes shtyrjeve me brryla ka tentuar që të nxisë përshkallëzimin e situatës duke tentuar që ta dërgojnë vendin drejt shpalljes së Gjendjes së Jashtëzakonshme”, thuhet në komunikatën e Shoqatës. 

Sipas kësaj komunikate, ky grup i pensionistave është përjashtuar nga Shoqata dhe emrat e tyre u janë dërguar Qeverisë, në mënyrë që të hiqen nga lista e pensionëve dhe ndaj tyre, me kërkesë të ministrit Vitia, kanë nisur hetime penale nga ana e Prokurorisë për organizimin e Puçit kundër Qeverisë Kurti 2.

Comments

comments

353 thoughts on “Shoqata e Pensionistëve i kërkon falje Qeverisë për gjestin te 1 Tetori: Disa anëtarë të papërgjegjshëm deshën të shkaktojnë puç

 1. Pingback: carbs on keto diet
 2. Pingback: cap stromectol 6
 3. Pingback: cost of dapoxetine
 4. Pingback: cheap cialis 40 mg
 5. Pingback: order cialis net
 6. Pingback: hims ed pills
 7. Pingback: tab ivermectin
 8. Pingback: stromectol usa
 9. Pingback: viagra buy durban
 10. Pingback: 10 sildenafil
 11. Pingback: fda be safe rx
 12. Pingback: free sex game
 13. Pingback: viagra 75
 14. Pingback: cialis yellow pill
 15. Pingback: canadian rx viagra
 16. Pingback: publix org login
 17. Pingback: buy azithromycin
 18. Pingback: meritroyalbet
 19. Pingback: meritking
 20. Pingback: madridbet
 21. Pingback: elexusbet
 22. Pingback: meritking
 23. Pingback: eurocasino
 24. Pingback: eurocasino
 25. Pingback: trcasino
 26. Pingback: elexusbet
 27. Pingback: albuterol cheap
 28. Pingback: ivermectin price
 29. Pingback: buy generic cialis
 30. Pingback: price for viagra
 31. Pingback: stromectol walmart
 32. Pingback: stromectol 15 mg
 33. Pingback: trcasino
 34. Pingback: ventolin tab 4mg
 35. Pingback: tombala siteleri
 36. Pingback: tombala siteleri
 37. Pingback: tombala siteleri
 38. Pingback: baricitinib acr 20
 39. Pingback: buy clomid 100mg
 40. Pingback: meritroyalbet
 41. Pingback: meritroyalbet
 42. Pingback: meritroyalbet
 43. Pingback: latisse amazon
 44. Pingback: nolvadex 60 mg
 45. Pingback: dr. syed haider
 46. Pingback: cdc ivermectin
 47. Pingback: ivermectin 3mg
 48. Pingback: covid ivermectin
 49. Pingback: stromectol covid
 50. Pingback: ivermectin 4
 51. Pingback: order viagra in us
 52. Pingback: ivermectin buy
 53. Pingback: cialis walmart
 54. Pingback: buy cialis online
 55. Pingback: tadalafil buy
 56. Pingback: stromectol pill
 57. Pingback: cialis dapoxetine
 58. Pingback: levitra doses
 59. Pingback: ceallias
 60. Pingback: buy tadalafil
 61. Pingback: cialis medication
 62. Pingback: cialis walmart
 63. Pingback: tadalafil cialis
 64. Pingback: cialis cost
 65. Pingback: cheap cialis india
 66. Pingback: molnupiravir cena
 67. Pingback: 3content
 68. Pingback: meritroyalbet
 69. Pingback: tadalafil cialis
 70. Pingback: stromectol
 71. Pingback: stromectol uk
 72. Pingback: ivermectin dose
 73. Pingback: ivermectin wormer
 74. Pingback: flagyl ivpb
 75. Pingback: buy viagra online
 76. Pingback: stromectol uk buy
 77. Pingback: cephalexin med
 78. Pingback: keflex alcohol
 79. Pingback: cialis tab 20 mg
 80. Pingback: ivermectin 15 mg
 81. Pingback: price of clomid
 82. Pingback: ivermectin 3 mg
 83. Pingback: doxycycline 500mg
 84. Pingback: ivermectin 6mg otc
 85. Pingback: cialis cost 20mg
 86. Pingback: azithromycin buy
 87. Pingback: omnicef po
 88. Pingback: omnicef pregnancy
 89. Pingback: peptides tadalafil
 90. Pingback: otc lasix
 91. Pingback: furosemide canada
 92. Pingback: durvet ivermectin
 93. Pingback: ivermectin cream 5
 94. Pingback: liquid cialis
 95. Pingback: buy ivermectin nz
 96. Pingback: otc ivermectin
 97. Pingback: cheapest clomid uk
 98. Pingback: buy cheap clomid
 99. Pingback: cialis walmart
 100. Pingback: ivermectin ken
 101. Pingback: merck ivermectin
 102. Pingback: mazhor4sezon
 103. Pingback: filmfilmfilmes
 104. Pingback: gRh9UPV
 105. Pingback: ivermectin otc
 106. Pingback: 9-05-2022
 107. Pingback: kinoteatrzarya.ru
 108. Pingback: TopGun2022
 109. Pingback: Xvideos
 110. Pingback: XVIDEOSCOM Videos
 111. Pingback: ivanesva
 112. Pingback: canadian drug
 113. Pingback: cialis from india
 114. Pingback: viagra online usa
 115. Pingback: Netflix bez VPN
 116. Pingback: Netflix
 117. Pingback: FILM
 118. Pingback: designchita.ru
 119. Pingback: YA-krasneyu
 120. Pingback: design-human.ru
 121. Pingback: designmsu.ru
 122. Pingback: vkl-design.ru
 123. Pingback: irida-design.ru
 124. Pingback: cdc ivermectin
 125. Pingback: ivermectin 2%
 126. Pingback: projectio
 127. Pingback: psy online
 128. Pingback: Gz92uNNH
 129. Pingback: do-posle-psihologa
 130. Pingback: bahis siteleri
 131. Pingback: ivermectin us fda
 132. Pingback: DPTPtNqS
 133. Pingback: qQ8KZZE6
 134. Pingback: D6tuzANh
 135. Pingback: SHKALA TONOV
 136. Pingback: chelovek-iz-90-h
 137. Pingback: 3Hk12Bl
 138. Pingback: 3NOZC44
 139. Pingback: 01211
 140. Pingback: tor-lyubov-i-grom
 141. Pingback: film-tor-2022
 142. Pingback: hd-tor-2022
 143. Pingback: hdorg2.ru
 144. Pingback: ivermectin covid
 145. Pingback: JXNhGmmt
 146. Pingback: Psikholog
 147. Pingback: netstate.ru
 148. Pingback: Link
 149. Pingback: psy
 150. Pingback: bit.ly
 151. Pingback: cleantalkorg2.ru
 152. Pingback: bucha killings
 153. Pingback: War in Ukraine
 154. Pingback: Ukraine
 155. Pingback: site
 156. Pingback: viagra
 157. Pingback: stats
 158. Pingback: revatio
 159. Pingback: Ukraine-war
 160. Pingback: movies
 161. Pingback: gidonline
 162. Pingback: stromectol online
 163. Pingback: web
 164. Pingback: film.8filmov.ru
 165. Pingback: video
 166. Pingback: cialis pricing
 167. Pingback: walmart cialis
 168. Pingback: filmgoda.ru
 169. Pingback: rodnoe-kino-ru
 170. Pingback: confeitofilm
 171. Pingback: stat.netstate.ru
 172. Pingback: sY5am
 173. Pingback: Dom drakona
 174. Pingback: JGXldbkj
 175. Pingback: aOuSjapt
 176. Pingback: ìûøëåíèå
 177. Pingback: psikholog moskva
 178. Pingback: A片
 179. Pingback: Usik Dzhoshua 2
 180. Pingback: Dim Drakona 2022
 181. Pingback: TwnE4zl6
 182. Pingback: psy 3CtwvjS
 183. Pingback: lalochesia
 184. Pingback: 3earrings
 185. Pingback: film onlinee
 186. Pingback: mgfmail
 187. Pingback: video-2
 188. Pingback: sezons.store
 189. Pingback: psy-news.ru
 190. Pingback: 000-1
 191. Pingback: 3SoTS32
 192. Pingback: 3DGofO7

Comments are closed.