fbpx

Kukunews

The first satirical online media in the Albanian language

Sikur Ismail Qemailit – Kurtit i prishet vetura në Lushnje, rrugës për Prekaz

1 min read

Historia përsëritet në momente historike, thotë një fjalë e urtë populluore, dhe kjo duket se po ndodhë me Albin Kurtit. 

Me siguri ju kujtohet historia e famshme e prishjes së qerres me kali me të cilën Ismail Qemali ishte nisur për në Vlorë, duke krijuar keshtu suspance ne film, “a mos vallë Ismail Qemaili do te vonohet në momentin e shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë me 1912. 

Një histori e njejtë është përsëritur sonte kur lideri Albin Kurti, po udhëtonte nga Lezha e Gjergj Kastriotit për në Prekazin e Adem Jasharit. Qindra-Mijra kilomentra pa mbërritur në kufi, vetura në të cilën ishte Kurti, është prishur në Shujak, duke krijuar kështu paqartësi nëse Albini do të mund të mbërrijë me kohë nesër në mengjes, në kohën e paraparë për të kujtuar Epopenë e UÇK-së. 

Kurti ne Lushnje, me simpatizantet e mbledhur rreth vetures se prishur

Lajm në zhvillim….

Comments

comments

20 thoughts on “Sikur Ismail Qemailit – Kurtit i prishet vetura në Lushnje, rrugës për Prekaz

 1. Pingback: isc888
 2. Pingback: elangqq
 3. Pingback: bettilt giris
 4. Pingback: kardinal stick
 5. Pingback: headless cms
 6. Pingback: 강남셔츠룸
 7. Pingback: slot999
 8. Pingback: beer777
 9. Pingback: Check This Out
 10. Pingback: nova88
 11. Pingback: Netflix bez VPN

Comments are closed.