Sonte fillon “Synet Hill Festival” -dasma e synetisë së Gjin Lipës


Familja Lipa, përkatësisht ajo e Dukagjin Lipës, ka një fundjavë të gjatë, pasi janë kthyer në Kosovë për të mbajtur dasmën e synetisë së djalit të tyre. Dasma e synetisë në të cilën janë të ftuar qindra-mijëra njerëz, do të fillojë të premtën në Gërmi, dhe do të mbarojë të hënën në mëngjes. 

Motrat Mustafa, Vëllëzërit Mziu, Shyhrete Behluli dhe Remzie Osmani do të jenë disa nga yjet që do të perfomrojnë në këtë dasmë të synetisë. Urime edhe njëherë dhe shumë gëzime.


Sonte fillon “Synet Hill Festival” -dasma e synetisë së Gjin Lipës

log in

reset password

Back to
log in