fbpx

Tentoi ta bind përmes hoxhës, por Erdogani refuzon të takohet me Bregoviqin: Nuk takohem me tradhëtarët e vëllëzërve kosovar


Atë që se bëri Edi Rama e bënë Recep Erdogan. Nuk e dëgjoi as hoxhën e Sarajevës. Refuzon takimin me Bregoviqin. I madh.

Presidenti turk, Recep Tayip Erdogan po qëndron në një vizitë disa ditore në kryeqytetin e Bosnjës dhe Hercegovinës në Sarajevë, dhe për të nderë të vizitës së tij, ishte përgaditur edhe një takim dhe mini koncert me këngëtarin serbo-boshnjak Goran Bregoviq. 

Por si një vëlla i kosovarëve, Erdogani ka bërë një veprim patriotik duke ia treguar vendin këtij këngëtari, të cilin e refuzoi ta takonte por edhe refuzoi ta dëgjonte një mini koncert që ai e kishte përgaditur për nder të tij. 

Kësisoj atë që nuk e bëri Korça dhe Shqipëria mëmë, e bëri Stambolli zyrtar dhe vëllai jonë Recep Tayip Erdogan. 

“Kam dëgjuar për këtë Bregoviqin, që mi ka nervozuar shumë vëllëzërit e mij kosovar dhe unë nuk takohem e ruana Allah të dëgjoj koncert të tij. Kam respekt për Kosovën dhe kosovarët andaj pa kërkuar falje për krimet ndaj myslimanëve në Kosovë që i ka kryer Serbia, nuk takohem me këtë pro-serb”, citohet të ketë thënë Erdogan, transmeton Arnaut Press. 

Kjo agjenci e lajmeve ka raportuar se për takimin mes Erdoganit dhe Bregoviqit ishte munduar te intervenonte edhe nje hoxhë, duke shpresuar se Erdogani në respekt ndaj hoxhallarëve do të bindej, por kjo nuk ka ndodhur 

“Nuk ka hoxhallare qe me bind ta takoj nje kengetar qe ka kenduar per ushtrine serbe dhe ushtria serbe ia ka perdorur si inspirim kenget e tij per te kryer krime ndaj vellezerve tane mysliman në Kosove”, thuhet të kete thënë Erdogan.


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg